Ortak Ofis (Co-working) Nedir?

Ortak ofis, paylaşımlı ofis ya da diğer adıyla co-working; girişimciler, serbest çalışanlar ve tüm iş insanlarının bir arada çalışmasına olanak sunan çalışma alanlarıdır.

Ortak ofislerde her sektörden çalışan bir arada bulunarak çalışabilir. Bu özelliği ile ortak ofisler, yeni iş girişimleri, proje ve fırsatları beraberinde getirir. Ortak ofis (co-working) paketini tercih ettiğinizde, bir ofisin masraflarını sizin gibi çalışanlarla bölüşürsünüz.

Ortak ofis fiyatları, ihtiyaçlarınız için hazır ofise oranla daha uygundur. Profesyonel bir çalışansanız ekibinizle birlikte, aradığı çalışma ortamını bulamayan bir freelancersanız tek başına ortak ofislere gelebilirsiniz. ofis.work’ün sunduğu paylaşımlı ofis (co-working) hizmeti ile iş hayatını kolaylaştıran çözümlere kavuşabilirsiniz.

Neden Ortak Ofis (Co-working)?

Mobil çalışma kültürü özellikle içerisinde bulunduğumuz bu dönemde fazlasıyla artmış durumdadır. Pandemi ile birlikte evlere kapandığımız son 1 sene içerisinde; uzaktan çalışma, evden çalışma ve serbest çalışma stilleri yaygınlaştı diyebiliriz.

Dijital çağın meydana getirdiği meslek grupları, işlerini neredeyse her yerde sürdürebilmektedir. Evden, kafeden ya da çalışmaya uygun herhangi bir yerden yürütülen bu işleri gerçekleştirebilmek için doğru şartların sağlanmış olması en önemli koşuldur.

Evdeki konfor alanından çıkmak için kafeye gidildiğinde, ortamdaki sesler çalışma halini zorlaştırabilmektedir. Çalışma kriterlerinin olmadığı çalışma alanlarına çözüm olarak ortak ofis/paylaşımlı ofisleri tercih edebilirsiniz.

Tam konsantre çalışabileceğiniz geniş ve ferah ofislerde, odaklanma problemi yaşamadan, rahatsız olabileceğiniz tüm seslerden uzak bir şekilde işlerinizi yürütebilirsiniz.

Görsel, tasarımsal ya da metinsel çalışmalarınızı rahat ve sorunsuzca yürütmek için ofis.work’den size uygun ortak ofisleri inceleyerek en doğrusuna karar verin.

Ortak Ofis Kimler İçin Uygundur?

Ortak ofis (co-working) kimler için uygundur? Belirli saatler arasında mesai yapmadan çalışan kişiler, fiziken bir ofise ihtiyaç duymadan remote çalışanlar ya da home-ofis olarak çalışma hayatını sürdüren iş insanları ortak ofisleri tercih edebilir.

Her biri için en doğru ve en uygun çözüm, paylaşımlı ofis (ortak ofis) alanlarıdır. Birbirinden bağımsız kişilerin hem bir arada hem bireysel olarak çalışabildikleri ortak ofis alanları sayesinde normal şartlar altında bulunamayacak birçok imkân bulunmaktadır.

Uzaktan yürütülen işler için en doğru çözüm, ortak ofislerdir. Coworking hizmetleri ve kiralama işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

Sohbeti Aç
Yardım ister misin?
OfisPratik Whatsapp İletişim
Merhaba,
Ofis Pratik ile ilgili bilgi almak ister misiniz.